Wyprawy / Kuba

TERMIN: Wiosna 2020

GRUPA: 9 osób

DZIEŃ 1 Polska

Wylot na Kubę.

DZIEŃ 2 Varadero

Przylot do Varadero. Jedziemy do Matanzas – dużego miasta położonego na północy Kuby między Havaną, a Varadero. Niewielu turystów tu dociera, dzięki czemu możemy zobaczyć normalne życie Kubańczyków. Nocleg w Matanzas.

DZIEŃ 3 Matanzas

Zwiedzamy Matanzas. Jedziemy do jednej z najładniejszych i największych jaskiń na Karaibach – Bellamar, oraz na punkt widokowy z którego widać panoramę miasta Matanzas. Odwiedzimy starą aptekę- Muzeum Farmacji, oraz jedyny hotel w tym mieście w parku La Libertad, gdzie możemy spróbować najbardziej znane drinki kubańskie: Cuba Libre, lub Mojito. Nocleg w Matanzas.

DZIEŃ 4 Santa Clara

Przejazd Matanzas – Santa Clara. Zwiedzamy Santa Clara. Miasto założone w XVII wieku. Kubańska rewolucja rozpoczęła się od zdobycia tego miasta przez Che Guevarę, stoi tu też jego pomnik. Nocleg w Santa Clara.

DZIEŃ 5 Trinidad

Przejazd Santa Clara – Trinidad. Zwiedzamy Tinidad – miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Trinidad słynie z pastelowej zabudowy krytej dachówką, oraz brukowanych uliczek w starej części miasta. Są one zamknięte dla aut. Nocleg w Trinidadzie.

DZIEŃ 6 Trinidad

Zwiedzamy Trinidad. Jedziemy poza miasto by zobaczy wodospady. W małych oczkach wodnych najbardziej odważni mogą ochłodzić się w zimnych wodach rzeki. Można też wybrać się do Playa Ancon – najbardziej znanej plaży oddalonej o 12 km od Trinidadu. Wieczorem pójdziemy do jedne w kilku knajp, gdzie na żywo gra muzyka kubańska, przy której można zatańczyć salsę. Nocleg w Trinidadzie.

DZIEŃ 7 Cienfuegos

Przejazd Trinidad – Cienfuegos. Zwiedzamy Cienfuegos nazywane perłą południa, gdzie kolonialna zabudowa jest dziś w pełni odrestaurowana. Rowerowymi rykszami jedziemy do Parku Jose Marti usianego liczynmi pomnikami, gdzie skupia się najładniejsza zabudowa: teatr, katedra, Kapitol, … Nocleg w Cienfuegos.

DZIEŃ 8 Cienfuegos

Zwiedzamy Ceinfuegos Jedziemy do parku, gdzie pospacerujemy wokół wodospadów, następnie pojedziemy do delfinarium na pokaz umiejętności delfinów. Kto ma ochotę może za dopłatą popływać z delfinami. Nocleg w Cienfuegos.

DZIEŃ 9 Półwysep Zapata

Przejeżdżamy przez Zatokę Świń na Półwyspie Zapata. Znajdują się tu liczne wapienne groty zatopione przez małe jeziorka. Najbardziej znane to Jaskinia Ryb. Łączy się ona z Morzem Karaibskim. Można tu popływać w kryształowej wodzie, wraz z tropikalnymi gatunkami ryb. Zatrzymujemy się na fermie krokodyli w La Boca, w której są dwa gatunki krokodyli: amerykański i kubański. Na Półwyspie Zapata znajduje się wiele pomników upamiętniających bitwę w Zatoce Świń w 1961 roku, a my zaglądamy do Muzeum Giron. Robimy krótki postój na plaży Giron na kąpiel w Morzu Karaibskim. Nocleg w Havanie.

DZIEŃ 10 Havana

Zwiedzamy Havane. Jedziemy do Old Havana – to najlepiej zachowane kolonialne miasto w tej części świata. Stara Havana to wąskie kolonialne uliczki, urokliwe place i arystokratyczne rezydencje, potężna forteca, oraz liczne kościoły. Stara Havana wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Nocleg w Havanie.

DZIEŃ 11 Havana

Ostatni dzień w Havanie. Zwiedzamy Havanę. Starymi autami typu kabriolet pojedziemy na Plac Rewolucji, do Parku Lennona. Odwiedzimy hotel oraz restauracje, gdzie mieszkał i przesiadywał dobry znajomy Fidela Castro – Ernest Hemingway. Nocleg w Havanie.

DZIEŃ 12 Varadero

Przejazd Havana – Varadero. Wyjeżdżając z Havany zatrzymujemy się w najbardziej znanym cmentarzu na Kubie i jednym z największych na świecie – Cementerio de Colon. Z pośród ponad 800 tys. grobów odwiedzamy m.in. grób znanego muzyka z zespołu Buena Vista Social Club Ibrahim Ferrer. Na cmentarzu znajduje się wiele pięknych pomników rzeźbionych z białego kamienia. Po przyjeździe do Varadero idziemy na plażę (biały piasek, ciepła i czysta woda, palmy). Nocleg w Varadero.

DZIEŃ 13 Varadero

Czas na plażowanie w Varadero. Nocleg w Varadero.

DZIEŃ 14 Varadero

Wylot z Varadero do Polski.

DZIEŃ 15 Polska

Przylot do Polski.

KOSZT CAŁOŚCIOWY: około 6350 ZŁ

(w zależności od kursu dolara, rodzaju noclegów, oraz cen biletów lotniczych) + wyżywienie

GRUPA: 8-10 osób

CENA 990 USD ZAWIERA:

hotele,
transport autobusem i pociągiem,
bilety wstępu,
lunch: Delta Mekong, Hue, My Son, Ha Long.

CENA NIE ZAWIERA

bilety lotnicze Warszawa – Sajgon,
Hanoi – Warszawa (ok.2400-3200 zł), wyżywienie (ok. 10-15 USD dziennie)
ubezpieczenie (ok. 75 zł – suma ubezpieczenia kosztów leczenia
200 tys. zł)
wiza (100 zł)